Hill Climb Racing

Wyścigi 2012-10-29 16:44:00

Daj się ponieść – Hill Climb Racing na Android

Kto? Hill Climb Racing – gra samochodowa stworzona przez Fingersoft.

O co chodzi? Hill Climb Racing polega mniej więcej na tym samym, co liczne bike race i tym podobne tytuły. Naszym zadaniem jest jazda czerwonym autkiem, najczęściej pod górkę. Do przejścia (a właściwie przejechania) są cztery plansze: pustynia, księżyc, lodowiec oraz wzgórza. Każda z nich zawiera kilkadziesiąt poziomów. Im wyższy level, tym dłuższa trasa do przebycia.

Utrudnienia. Tych chyba nietrudno się domyślić. Trajektoria jazdy jest zależna choćby od rodzaju „podłoża”. Oczywiście, po drodze musimy zbierać monety, które umożliwią nam rozbudowę oraz tuning naszego mustanga. Bez nich nie mamy szans na niektórych trasach. Nie możemy też zostać powstrzymani rzeczą tak przyziemną, jak brak paliwa w baku. Zwłaszcza, że na pomocnych kierowców nie ma co liczyć. Trzeba zatem pamiętać o tankowaniu samochodu. I rzucać się na karnistry benzyny, jeśli tylko takowe dostrzeżemy na swojej drodze. Niby drobiazgi, ale jednak urozmaicają z pozoru oklepany temat. Nic dziwnego, że Hill Climb Racing trafiło na listę najlepszych gier na Android.

Miła odmiana po 3D – gra Hill Climb Racing

Grafika naprawdę przyjemna. Potraktowana z lekkim przymrużeniem oka, zabawna, ale nie infantylna. Twórcy oszczędzili nam również tragicznej kolorystyki, stawiając w tym wszystkim na przejrzystość. To, że od strony graficznej gra nie została zbyt rozbudowana, akurat przemawia na jej korzyść. Nie tylko niepotrzebnie się nie rozpraszamy, ale przede wszystkim Hill Climb Racing pójdzie niemal na każdym Androidzie. Dla posiadaczy nieco starszego sprzętu to bezcenne.

Sterowanie. Banalnie proste i bardzo intuicyjne. Do dyspozycji dwa „przyciski” – gazu i hamulca. Na szczęście dla niektórych nie ma sprzęgła. Dość ciekawe jest, że nasz pojazd zachowuje się dość realistycznie.

Inne: możliwość dzielenia się wynikami z przyjaciółmi. Gra Hill Climb Racing jest za darmo.

Author: Lithien

Tagi: Gry Rozrywka śmieszne

Hill Climb Racing - gameplay

Zapraszamy do oglądania

Comment

Komentujesz: Hill Climb Racing

Wasze komentarze
dodaj komentarz
  • ~ReziPL: Bardzo fajna gra polecam
    Dodano: z numeru IP: 83.30.51.78